Селекторот на Косово беснееше во тунелот на „Ст. Мери“, а потоа сфати дека е „уловен“ од камерата (Видео)


Косово пристигна во Саутемптон со фасцинантна серија од 15 меча без пораз, но сепак изминатава вечер беше ставено крај на позитивната низа, пред се поради ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот дефанзивец на Арсенал, Сократис Папастатопулос признава дека тој е виновен за 2:2 ремито кај Ватфорд во неделата, но ова малку им значи на навивачите ...
| | веќе видена | слични

Две победи, исто толку ремија и еден пораз е досегашниот биланс на тимот предводен од Унаи Емери во воведниот дел од новата сезона во Премиерлигата, меѓутоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Арсенал вчера ремизираа на гостувањето кај Вотфорф во рамките на 5-то коло од Премиер лигата. „Топчиите“ после првото полувреме водеа со 2:0 со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Милан освои три бода по тешката победа со 1:0 синоќа на гостувањето кај Верона во претпоследниот дуел од третото коло во италијанската Серија А. Голот вреден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалскиот аналитичар на „Скај Спортс“, Грем Сунес уати жестоки зборови кон Арсенал откако тимот ремизираше против Вотфорд на вчерашното гостување на „Викариџ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Комисија е запознаена и ја осудува полициската бруталност против лицата од ромско потекло во Битола минатата недела, јави дописничката на МИА од ...
сите 161 | | | веќе видена

За најмногу два месеци или веќе кон средината на ноември банките ќе ги испорачаат картичките на граѓаните кои влегуваат во категориите и им следува домашна ...
сите 305 | | | веќе видена

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 164 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од ...
сите 355 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 102 | | | веќе видена

„Верувам дека Комисијата ќе гледа на позитивниот аспект, низ позитивна призма, како да се гради мостови на соработка, пријателство и слично. Тука е ...
сите 485 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска беше спроведена во казнено-поправната установа Идризово каде ќе ја издржува четиригодишна ...
сите 102 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 63 | | | веќе видена

Турција ги испрати своите сојузници во Сирија да го поддржат Азербејџан во конфликтот со соседна Ерменија, изјави ерменскиот амбасадор во Москва. Вардан ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селекторот на Косово беснееше во тунелот на „Ст. Мери“, а потоа сфати дека е „уловен“ од камерата (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: