Во Штип симпозиум „Рударството и Археологија“


4 копии

Општинската установа Народен музеј Свети Николе се подготвува за големата изложба на артефакти од локалитетот Градиште во село Кнежје. Директорот на Народен ...
| | веќе видена | слични

Министерот за култура при посетата на: Универзитетската библиотека „Свети Климент Охридски"; Народниот театар; Центарот за култура; Заводот за заштита на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадниците артефакти кои што се пронајдени на трите археолошки локалитети што беа истражувани на местото каде што за една година треба да се отвори новото ...
| | веќе видена | слични

Во присуство на бројни гости, министерот за култура Исмаили истакна дека одржувањето на овој настан со мошне специфична тема е од особено значење за развој на ...
| | веќе видена | слични

Во петок на 20-ти септември во ОУ Народен Музеј Свети Николе свечено ќе биде отворена изложбата „Билазора“, која ќе биде постојана поставка. Изложбата ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 373 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Штип симпозиум „Рударството и Археологија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: