Милошоски: Договор можеби ќе имаше да не беше Заев толку нервозен за „Рекет“

По синоќешните разговори кои завршија без успех, Антонио Милошоски, кој беше еден од учесниците на средбата Заев-Мицковски на Фејсбук сподели свое видување на ...
| | веќе видена | слични

Обично не обрнуваме многу внимание на секојдневните работи што им се потребни на децата на училиште се додека не е време тие да изберат што сакаат. На сите ...
| | веќе видена | слични

Бездомноста е еден од најголемите проблеми што ги погодува многу делови на светот. Кога новинарката Џули Акинс (58) го истражувала проблемот со бездомноста во ...
| | веќе видена | слични

Не сакаше да го допе, иако му се обрати пријателски. Не сме сигурни што очекуваше мажот од ова умно животно, но тоа му возврати на ист начин. Му пријде и му ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ Али Ахмети е непогрешлив во шутирањето пенал и на ударот од белата точка може да му љубоморат и Роналдо и Меси. Ахмети можеби во политиката не е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 375 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 151 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 247 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Договор можеби ќе имаше да не беше Заев толку нервозен за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: