Facebook лансира своја апликација за запознавање

Новата верзија на оперативниот систем носи многубројни безбедносни функции кои ќе откријат дали некоја апликација ве следи. Сите кои ја спуштиле верзијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Првата страница за онлајн запознавање match.com се појави во 1995-та година, популарниот Tinder беше лансиран во 2012-та година, а постои податок дека денес ...
| | веќе видена | слични

Новиот извештај на лондонската адвокатска група Privacy International открива нешто што не би требало да е изненадувачко, но на што се чини корисниците не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите за безбедност пронајдоа интернет база на податоци, зачувана во обичен текст, која вклучува милиони записи- имиња и телефонски броеви на корисниците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 360 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате добра репутација помеѓу колегите и претпоставените. Денес може да добиете шанса да разговарате со некоја важна личност која е многу ...
сите 168 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија, многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook лансира своја апликација за запознавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: