Советот за јавни обвинители нема добиено писмо дека Јанева ја активирала оставката


Во Советот на јавни обвинители не е пристигнат ниту имаат сигнали дека ќе пристигне допис за активирање на условната оставка од специјалната јавна обвинителка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери по завршувањето на 112. седница на која беше разрешена специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, го доставил ...
| | веќе видена | слични

Со 102 гласа „за”, и ниту еден глас „воздржан” и „против” пратениците денеска донесоа одлука за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери го достави предлогот за разрешување на Катица Јанева до Советот на јавни обвинители кој треба вечерва или утре да се ...
| | веќе видена | слични

Очигледно колегата од СДСМ ја згреши темата, затоа што денеска на тема е разрешувањето на специјалниот јавен обвинител Катица Јанева, а не разрешувањето на ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, на денешната собраниска седница рече дека СДСМ ќе гласа за разрешување на специјалната јавна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 464 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 207 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 240 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 253 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Исланд во натпреварот од третото коло од втората фаза на Европското првенство со 29:25 ја победи најголемата сензација во досегашниот дел од турнирот, ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот за јавни обвинители нема добиено писмо дека Јанева ја активирала оставката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: