Од септември Фетаи ќе пушта „бомби“ за „Монструм“, и оние од СДСМ и оние пуштени кај неа


На денешното судско рочиште за случајот со петкратното убиство кај Смилковско Езеро, беше договорено дека од 5 септември во судница ќе почне објавување на 38 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Додека попладне во Собранието е предвидено да продолжат и преговорите меѓу работните групи на власта и опозицијата. Од Министерството за правда информираат, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Министерството за правда денеска на пладне продолжуваат констултации за Законот за јавно обвинителство со експертската работна група, додека попладне во ...
| | веќе видена | слични

Собранието, а не Советот на обвинители треба да решава за барањето за оставка што вчера попладнето наводно го поднела осомничената обвинителка Катица Јанева ...
| | веќе видена | слични

Бившиот разузнувач и актуелен советник на премиерот Заев за безбедност, Зоран Верушевски, денеска не се појави во скопскиот Кривичен суд како сведок во рамки ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот разузнувач Зоран Верушевски, и актуелен советник на премиерот Зоран Заев за безбедност, денеска не се појави на судското рочиште за случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од септември Фетаи ќе пушта „бомби“ за „Монструм“, и оние од СДСМ и оние пуштени кај неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: