Голем пожар беснее кај Врапчиште - И мештаните го гаснат


Како што информираат од ТППЕ Велес за МИА, тие се уште се на терен и се борат со огнената стихија на овој пожар кој е локализиран, но, како што велат, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска е локализиран пожарот кај велешкото село Црквино кој од вчера преттпладне беснее на потегот кај село Црквино накај село Венуле, а со кој се зафатени ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат пожарите околу Велес. Огромни пламени јазици му се закануваат на селото Црквино, на јужната страна на градот. Гори сува трева, но и шума. Ветерот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претпладнево во 11:30 часот избувна пожар кај село Црквино, велешко а со пожарот е зафатена дабова шума и смрека на неколку хектари.Таму се уште гасат ...
| | веќе видена | слични

Таму се уште гасат пожарникари од ТППЕ Велес, кои попладнево се упатија на уште два нови пожари кај селото Раштани во близина на Велес и кај Мотелот ...
| | веќе видена | слични

Во пожар кој доцна синоќа избил во гостиварското село Долна Бањица изгоре работилница за мебел и помошен објект. Во гаснењето на пожарот двајца пожарникари се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 405 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 134 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

1 Се погоди да врне со денови, баш пред локални избори. Излегуваш од дома со свежи впечатоци од репликите и контрарепликите на кандидатите за градоначалници, ...
сите 75 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар беснее кај Врапчиште - И мештаните го гаснат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: