Двајца пожарникари повредени додека гаснејќи пожар во гостиварско

6 копии
7 копии
4 копии

Автомобил излета од локалниот пат Раковец-Боговиње во тетовското село Боговиње, при што четири лица се повредени.Според пријавеното, сопатниците А.Џ.(68) и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца пожарникари повредени додека гаснејќи пожар во гостиварско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: