Нови пожари во велешко


Не стивнуваат пожарите околу Велес. Огромни пламени јазици му се закануваат на селото Црквино, на јужната страна на градот. Гори сува трева, но и шума. Ветерот ...
| | веќе видена | слични

Огромниот пожар кој му се закануваше на прилепското село Подмол и кој стигна на само околу 300 до 400 метри до самото населено место е локализиран и на повеќе ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Три противпожарни возила со девет пожарникари се упатени во близина на скопското село Виниче за да го гасат шумскиот пожар на Скопска Црна Гора, потврди за МИА ...
| | веќе видена | слични

Попладнево избувна пожар помеѓу селата Брњанци и Страчинци на падините на Скопска Црна Гора, пожарот се движи кон кумановското село Мојанце. Екипите на ДЗС се ...
| | веќе видена | слични

Драмата во Бутел продолжува, откако полицијата ги евакуираше жителите од улицата Андре Мазон, каде веќе два часа гори куќа . Десетина полицајци ја блокираа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 639 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 233 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Станува збор за 12 жртви кои биле од истото семејство Јахиу од селото Моране во општина Студеничани. Осум од нив биле деца и четворица возрасни лица од кои две ...
сите 298 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 276 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови пожари во велешко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: