Ново покачување на пензиите, 36 денари за најниската, 63 денари повеќе за просечната пензија


3 копии

Минималната пензија ќе се зголеми за 36 денари, просечната за 63. Пензионерите револтирани, велат овие суми не се покачување. Над 170.000 лица кои имаат ...
| | веќе видена | слични

Сава пензиско друштво а.д. Скопје, преку соопштение за јавноста информираше дека на ден 23.08.2019 година на сметката на пензискиот фонд пристигнат прилив од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Согласно измените на Законот за задолжително капитално финансирано пензиско осигурување, кои стапија на сила од 1 јануари годинава, доброволните членови во ...
| | веќе видена | слични

Скопјани кои оствариле услови за остварување пензија, но сѐ уште не добиле решение за пензионирање, реагираат дека поминале и повеќе од два месеца од денот ...
| | веќе видена | слични

Од комисијата за финансии на ВМРО ДПМНЕ велат дека пензионерите се излажани и ограбени од оваа власт. Заев по стапките на својот ментор Црвенковски. ...
| | веќе видена | слични

Заев по стапките на својот ментор Црвенковски. Пензионерите се излажани и ограбени! Власта рекламира како пензиите пораснале за цели 0,4%, да повториме со ...
| | веќе видена | слични

Двете приватни пензиски друштва што се дел од задолжителното пензиско осигурување во вториот столб – „КБ прв отворен задолжителен пензиски фонд“ и „Сава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минималната и просечната заработувачка како и пензиите се ниски, кометираат граѓаните и пензионерите. Петрушевска Виолетка е пензионерка од Скопје која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 535 | | | веќе видена

Македонија ја совлада Словенија со 3-1 и си ја отвори вратата за пласман во осминафиналето на Европското првенство. Оваа победа против домаќинот во „Стожице“ ...
сите 297 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 167 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена

Мртва е правдата и секоја шанса дека ќе има санкции за ова злосторничка здружба, смета политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, коментирајќи ги изјавите дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја добил предлог-одлуката за формирање анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново покачување на пензиите, 36 денари за најниската, 63 денари повеќе за просечната пензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: