Пожар во делчевското село Бигла


Пожарот на планината Готен кај Радовиш и понатаму е активен. Гори претежно нискостеблеста шума. Скоро десетина дена екипите на радовишкото шумско претпријатие ...
| | веќе видена | слични
17 копии
11 копии

Горат шеесетина хектари багремова шума, нискостеблести растенија и трева кај селото Ораовец во општина Чашка.Во гасењето на пожарот учествуваат 40 луѓе, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 179 | | | веќе видена

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата заклучно со вчерашниот ден изнесува 11399, бројката на оздравени пациенти е ...
сите 587 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 126 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 189 | | | веќе видена

Од самиот почеток на пандемијата што ја предизвика опасниот Ковид-19, па и за време на изминатиов Илинденски продолжен викенд, Општина Дојран и Кризниот штаб ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во делчевското село Бигла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: