Повторно активиран пожарот кај велешки Ораовец!


6 копии

Како што информираат од ТППЕ Велес за МИА, тие се уште се на терен и се борат со огнената стихија на овој пожар кој е локализиран, но, како што велат, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска е локализиран пожарот кај велешкото село Црквино кој од вчера преттпладне беснее на потегот кај село Црквино накај село Венуле, а со кој се зафатени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожар настанал во дворот на основно училиште „Наим Фрашери“ во Тетово, а за среќа поминал без поголеми последици бидејќи изгорела само тревата. Пожар избувнал ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претпладнево во 11:30 часот избувна пожар кај село Црквино, велешко а со пожарот е зафатена дабова шума и смрека на неколку хектари.Таму се уште гасат ...
| | веќе видена | слични

Таму се уште гасат пожарникари од ТППЕ Велес, кои попладнево се упатија на уште два нови пожари кај селото Раштани во близина на Велес и кај Мотелот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно активиран пожарот кај велешки Ораовец!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: