Предупредување од УХМР: Услови за невреме со силен ветер, дожд и град попладне

Управата за хидрометеоролошки работи преку својата интернет страна објави актуелно предупредување од невреме денеска попладне. Како што пишува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 22. август 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот има вредност 8, а ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Под влијание на јужно воздушно струење и на топла воздушна маса според најновите анализи се до крајот на овој месец ќе се заджат летните температури на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предупредување од УХМР: Услови за невреме со силен ветер, дожд и град попладне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: