Меркел откри кога се повлекува од политиката: Сака да ја паметат по едно

Немам намера да продолжам активно да се занимавам со политика, по истекот на мандатот, одговори Германската канцеларка Ангела Меркел, на поставено новинарско ...
| | веќе видена | слични

Хрватската дипломатка Елизабета Маѓаревиќ е суспендирана и повлечена од амбасадата на Хрватска во Берлин поради расистички испади, пренесува хрватскиот Индекс. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Првата секретарка на хрватската Амбасада во Берлин, Елизабета Маѓаревиќ, која беше обвинета поради нејзините расистички и ксенофобични објавувања на „Фејсбук“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватското Министерство за надворешни работи и европски прашања во петокот „остро се одгради“ од расистички погледи објавени на социјалните медиуми од ...
| | веќе видена | слични

Откажувањето на германската канцеларка Ангела Меркел од заложбата на нејзината држава за зголемување на трошоците за одбрана на два отсто од БДП до 2024 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шеесет и шест доктори на медицина овој месец го положиле стручниот испит и се стекнале со лиценца за работа од Лекарската комора на Република Македонија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 15 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меркел откри кога се повлекува од политиката: Сака да ја паметат по едно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: