Бугарија веднаш зад САД според воениот буџет

11 копии

Во Европската унија општините на годишно ниво во просек собираат по 486 килограми комунален отпад по човек, покажуваат податоците на Еуростат за 2017 година. ...
| | веќе видена | слични

Оваа бројка е непроменета во однос на претходната година и е за седум проценти под максимумот од 525 килограми во 2002 година. Нашата земја е меѓу трите ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Половина од корисниците на интернет во Европската унија својот одмор или патување го резервирале онлајн. Најчесто тоа го направиле корисниците од Луксембург – ...
| | веќе видена | слични

Најголем процент на резервиран одмор преку интернет направиле граѓаните на Луксемург, покажуваат податоците на Евростат, во 2017. Веднаш после нив, се Финците ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Разликата помеѓу „новите“ и „старите“ членки на Европската унија е се помала.Тоа го покажува и анализата на германската централна банка. Според најновиот ...
| | веќе видена | слични

Според Генералниот директорат на Европската комисија за мобилност и транспорт, кој води евиденција за смртни случаи во сообраќајот во сите земји-членки на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 345 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 196 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 235 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија веднаш зад САД според воениот буџет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: