Заев се врати од одмор, Владата денеска одржува седница

3 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за динамиката и финансиските средства за реализација на проектите за изградба на магистрални гасоводи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата денеска во рамки на 150.седница го утврди текстот на Предлог-законот за задолжување на Република Северна Македонија кај Меѓународната банка за обнова и ...
| | веќе видена | слични

Целта на овој заем, како што информираат од владината прес-служба, е да се обезбедат средства за буџетска поддршка, а основното начело врз основа на кое се ...
| | веќе видена | слични

На 150-тата седница, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за покачување на платите во основното, средното и високото образование за 5% почнувајќи од ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе имплементира нов електронски систем за стратешко планирање и подготовка на својата годишна Програма за работа и негово воведување во употреба. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се врати од одмор, Владата денеска одржува седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: