Утврден текстот на Предлог-законот за обезбедување заем за развојни политики за јавни финансии и конкурентност вреден 125 милиони евра

Целта на овој заем, како што информираат од владината прес-служба, е да се обезбедат средства за буџетска поддршка, а основното начело врз основа на кое се ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата на Република Македонија на седница ја усвои Информацијата за присилна концесија на дивечот во ловиштата „Сараево“, „Ратевска Река“, „Палазлија“, „Џами ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија одлучи со ребалансот на буџетот за годинава да бидат издвоени 3.116.000 евра за купување простории во Брисел за македонската Мисија во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владината прес служба информираше за денешното усвојување на иформацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата ја усвои Информацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на фотонапонски електроцентрали, согласно Јавниот оглас ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница го задолжи Министерството за финансии со ребаланс на Буџетот за годинава да обезбеди средства за купување простории во кои ќе биде ...
| | веќе видена | слични

На редовната 151 седница, Владата на Република Северна Македонија, на предлог на Министерството за надворешни работи, ја разгледа и усвои Информацијата и ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска го утврди текстот на Предлог на Закон за задолжување на Република Северна Македонија кај Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со Етичкиот кодекс за членовите на Владата, за носителите на јавни функции именувани од неа и советниците носители на извршни функции, усвоен вчера на владина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврден текстот на Предлог-законот за обезбедување заем за развојни политики за јавни финансии и конкурентност вреден 125 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: