Се менува методологијата за планирање и подготовка на владината годишна програма за работа

Владата ќе имплементира нов електронски систем за стратешко планирање и подготовка на својата годишна Програма за работа и негово воведување во употреба. Како ...
| | веќе видена | слични

Ако биде вклучен бројчаникот на Зоран Заев на палатата Македонија денеска треба да покаже ново задолжување на Република Македонија за 125 милиони евра. Како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата го утврди текстот на Предлог на Закон за задолжување на Република Македонија кај Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка по Договорот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии
5 копии

Владата на денешната 150.седница ја усвои Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители во Државното правобранителство на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за динамиката и финансиските средства за реализација на проектите за изградба на магистрални гасоводи на ...
| | веќе видена | слични

Целта на овој заем, како што информираат од владината прес-служба, е да се обезбедат средства за буџетска поддршка, а основното начело врз основа на кое се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 150-тата седница, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за покачување на платите во основното, средното и високото образование за 5% почнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лажни вести за притвори, наводен поткуп, но и говор на омраза кај неколку портали познати под тоа што се фарми за лажни вести. Невиден обид за мешање во ...
сите 726 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 464 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се менува методологијата за планирање и подготовка на владината годишна програма за работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: