Влада: Од септември платите во основното, средното и високото образование и во научните институти, повисоки за 5%


На 150-тата седница, Владата ја разгледа и усвои Информацијата за покачување на платите во основното, средното и високото образование за 5% почнувајќи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија на седница ја усвои Информацијата за присилна концесија на дивечот во ловиштата „Сараево“, „Ратевска Река“, „Палазлија“, „Џами ...
| | веќе видена | слични

Владата ја усвои Информацијата за реализација на Проектот за изнајмување на седум монтажни спортски лизгалишта во Република Македонија и ја задолжи Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија одлучи со ребалансот на буџетот за годинава да бидат издвоени 3.116.000 евра за купување простории во Брисел за македонската Мисија во ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница ја усвои Предлог – програмата за изменување на Програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 година, според која 121 милион ...
| | веќе видена | слични

Владината прес служба информираше за денешното усвојување на иформацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата ја усвои Информацијата во врска со потребата за оградување на парцелите, предвидени за изградба на фотонапонски електроцентрали, согласно Јавниот оглас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Од септември платите во основното, средното и високото образование и во научните институти, повисоки за 5%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: