Сите уметници учесници на фестивалот „Охридско лето“ повикаа на заштита на Охрид како град на УНЕСКО

Сите уметници учесници на фестивалот „Охридско лето“, речиси без исклучок воодушевени од убавините на Охридското Езеро и градот, притоа користејќи ја секоја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спој на различна музика што ја соедини публиката на фестивалот „Охридско лето“ направи Дуке Бојаџиев, кој одржа концерт на Долни Сарај. Овој извонреден музичар ...
| | веќе видена | слични

Фестивалот „Охридско лето“ синоќа на сцената „Долни Сарај“ ја донесе театарската претстава „Буре Барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Јилдирај Шахинлер а во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со театарската претстава „Буре Барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Јилдирај Шахинлер што ...
| | веќе видена | слични

Народниот театар од Истанбул ќе ја игра култната театарска претстава „Буре Барут“ на македонскиот драматург Дејан Дуковски. Режисер на претставата е Јилдирај ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на драмскиот дел на програмата на „Охридско лето“ вечерва на сцената „Долни Сарај“ од 21 часот ќе биде изведена театарската претстава „Буре барут“ на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев три години владее криминално и деспотски во Република Македонија. Тој е главата на октоподот, кој штелува обвиненија, диктира пресуди и мести ...
сите 310 | | | веќе видена

Кога Елиф Елмас игра од првата минута за Наполи, тоа е како гаранција дека тимот од југот на Италија ќе победи. Така беше на последните пет средби кои Наполи ...
сите 87 | | | веќе видена

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца албански државјани кои на 24 септември минатата година од автомобил „фолксваген пасат“ со ...
сите 186 | | | веќе видена

И еден месец по смртта на Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа, светот не може да поверува дека се случил ваквиот инцидент. Легендата на светската ...
сите 105 | | | веќе видена

Најавеното изведување на работите на водоводен приклучок на улица „Христо Смирненски“ во Скопје, наместо денеска ќе биде извршено утре, информира ЈП „Водовод и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите уметници учесници на фестивалот „Охридско лето“ повикаа на заштита на Охрид како град на УНЕСКО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: