Актерите од Народниот театар Истанбул ќе ја играат преставата „Буре Барут“

Народниот театар од Истанбул ќе ја игра култната театарска претстава „Буре Барут“ на македонскиот драматург Дејан Дуковски. Режисер на претставата е Јилдирај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фестивалот „Охридско лето“ синоќа на сцената „Долни Сарај“ ја донесе театарската претстава „Буре Барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Јилдирај Шахинлер а во ...
| | веќе видена | слични

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува вечерва со театарската претстава „Буре Барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Јилдирај Шахинлер што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното, а тоа е приказ како мафијата има своја држава и ...
сите 353 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска го повика членството и симпатизерите на утрешен протест пред Јавното Обвинителство во 18 часот на ...
сите 92 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 222 | | | веќе видена

Анкетите покажуваат дека на овие избори СДСМ е фаворит, дека граѓаните ја препознаваат разликата меѓу двата концепта, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актерите од Народниот театар Истанбул ќе ја играат преставата „Буре Барут“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: