Одбиено барањето на Кочан за одложување на затворската казна


2 копии
5 копии

Основниот кривичен суд во Скопје соопшти дека на обвинетиот Владимир Панчевски ќе му се суди во велешкиот суд поради непристрасност. „Судот достави решение со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Основниот суд Скопје 1 утре ќе одлучува за барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратена патната исправа, за да може да замине во ...
| | веќе видена | слични

Купишта документи со обвиненија, докази, искази на обвинети и сведоци и пресуди. Во шест големи папки се ноаѓаат предметите во кои Телма направи увид а кои се ...
| | веќе видена | слични

По пауза од 9 месеци, осудениот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков, кој е обвинет во уште два предмет на СЈО, си го побарал пасошот кој му е во Основниот суд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осум дена, пет локации, 128 филмски наслови создавани низ целава планета од филмски уметници од над 50 земји во светот, подредени во 14 фестивалски програми. ...
сите 164 | | | веќе видена

Тлото во Албанија и денеска не мирува. Земјотрес во 9 часот изутринава е регистриран со јачина од 3,5 рихтерови степени. Тирана и Драч ги расчистуваат улиците ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбиено барањето на Кочан за одложување на затворската казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: