Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за ...
| | веќе видена | слични

Младите македонски ракометарки вечерва во Клаипеда, Литванија против домашната селекција го играат последниот меч од групната фаза на ЕХФ шампионатот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со мечот против Грузија вчера македонската женска репрезентација го почнува учеството на шампионатот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) од дивизијата Б ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската ракометна репрезентација доживеа пораз од 32-28 (18-12) од домаќинот Австрија во „Штадхале“ арена во 3. коло од Европското првенство и со тоа го ...
сите 501 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 183 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација не успеа да ја мине групната фаза на Европското првенство. На последниот меч од групната фаза не само што не ја совладаме ...
сите 601 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 91 | | | веќе видена

Српски медиуми објавија за големиот успех на македонскиот докуметарен филм „Медена земја“ откако вчера доби две номиинации за престижната награда Оскар во ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, даде интервју по победата на Кралскиот клуб во Суперкупот на Шпанија. На крајот од интервјуто, новинарот не ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: