Младинките надиграни од Швајцарија на шампионатот во Литванија

Македонската женска младинска репрезентација одигра епизодна улога во групната фаза на ЕХФ-шампионатот, Б-дивизијата за ракометарки до 19 години, и не успеа да ...
| | веќе видена | слични

Македонските ракометарки до 19 години загубија од Фарските Острови со 30:28 во мечот за пласман на петтото место.Нашите млади ракометарки не успеаа да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По вчершаната тесна победа над Косово, македонските репрезентативки до 19 години одиграа уште еден лош натпревар на ЕХФ шампионатот, па така со третиот пораз ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската женска ракометна репрезентација до 19 години го совлада Косово со 31:30 и ќе се бори за пласман на петтото место на ЕХФ шампионатот.Младите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 268 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 123 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ, во време на пандемија, кога целиот свет се бори против нов и непознат вирус продолжува со деструктивно делување, опструкции и критики кон сите кои ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Младинките надиграни од Швајцарија на шампионатот во Литванија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: