Пропуштивме полуфинале на ЕХФ шампионатот

2 копии
2 копии

Наредните три дена во Скопје ќе се одиграат два силни меѓународни турнири. Двете македонски кадетски селекции до 16 години, од утре до недела ќе бидат домаќини ...
| | веќе видена | слични

Kадетската кошаркарска репрезентација ги привршува подготовките во Скопје, за настапот на континенталниот собир кој е закажан за во август. Претстојниот викенд ...
| | веќе видена | слични

Македонската кадетска кошаркарска репрезентација се подготвува за настап на Европското првенство за кошаркари до 16 години кое ќе се одржи во Удине, Италија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропуштивме полуфинале на ЕХФ шампионатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: