На Меси не му е до славење на „Златната копачка“: Лео ги предупреди соиграчите

Лионел Меси испиша нова историја во фудбалот, откако стана првиот играч кој три години по ред ја добива престижната награда „Златна копачка“, која се доделува ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси освои буквално се во кариерата со Барселона, но не може да се пофали со ниту еден трофеј во дресот на сениорската репрезентација на Аргентина. Еден ...
| | веќе видена | слични

Пред една од последните прилики за конечно освојување трофеј со Аргентина, за две недели почнува Копа Америка, Лионел Меси се појави во кампот на ...
| | веќе видена | слични

На денешниот тренинг на „Гаучосите“ дел беа и фудбалерите од У17 репрезентацијата, кои оваа прилика ја искористија за да се сликаат со својот идол Лео Меси. ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси со репрезентацијата на Аргентина ќе се обиде да го освои годинешното издание на Копа Америка.Копа Америка е на распоредот од 14. јуни до 7. јули во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 299 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Меси не му е до славење на „Златната копачка“: Лео ги предупреди соиграчите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: