Не се заљубувајте во Близнаците...


2 копии

Хуманост е доблест на добрите луѓе! А ние сме луѓе со големо срце, тоа го докажува и игротеката Џамбо. Хуманоста не е себичност, хуманоста е надеж и среќа, но ...
| | веќе видена | слични

Восхитен од природните убавини што ги нуди Преспа, еден посетител, пред години своето задоволство од престојот покрај Преспанското Езеро го изрази токму со ...
| | веќе видена | слични

Според последните статистички податоци цената на струјата во Македонија е најниска во Европа. Европските статистичари анализираат дека цената на електричната ...
| | веќе видена | слични

После 60 години, основното училиште ,,Јоаким Крчовски” во село Волково ќе добие спортска сала. Соодветни услови за физичко образование , развој на спортскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 271 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се заљубувајте во Близнаците...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: