Секоја чест за идејата! Со ваква хуманост не се среќаваме секојдневно!

Хуманост е доблест на добрите луѓе! А ние сме луѓе со големо срце, тоа го докажува и игротеката Џамбо. Хуманоста не е себичност, хуманоста е надеж и среќа, но ...
| | веќе видена | слични

Научив дека без оглед на тоа што ми се има случено и колку лошо и да изгледа тоа денес, животот ќе продолжи. Утре ќе биде подобро. Научив дека сакам убаво да ...
| | веќе видена | слични

Уште не сум остарен, но кога ќе ме видиш драга ќерко, те молам биди трпелива со мене и пробај да ме разбереш. Ако се извалкам за време на ручекот или ако не ...
| | веќе видена | слични

Една наставничка по математика му објаснувала на својот седумгодишен ученик: Ако ти дадам едно јаболко, и уште едно јаболко, а потоа уште едно јаболко, колку ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на тоа каков човек сте и што правите во животот – вие сте сакани. Без оглед на вашето минато, вашите грешки и погрешни избори – вие сте сакани. Без ...
| | веќе видена | слични

Дека времето се менува од година на година покажуваат многу работи, а луѓето сетоа тоа го чувствуваат на свој грб. Обично повозразните често знаат да направат ...
| | веќе видена | слични

Веќе зачекоруваме во месец јуни. Сите веќе ги прават подготовките за летните одмор. Почнувајчи од барање на дестинација, резервации, летен шопинг, па се до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителите и кандидатските листи за претстојните предвремени парламентарни избори СДСМ ќе ги објави на конгресот на партијата што ќе се одржи во попладневните ...
сите 219 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека за претстојните предвремени парламентарни избори во коалицијата „Обнова на ...
сите 279 | | | веќе видена

Остануваат многу дилеми меѓу населението, а Филипче не прави ништо по тоа прашање. Министре, нејасно е зошто се обидувате да релативизирате, наместо уште при ...
сите 619 | | | веќе видена

Првпат во 79 години, поради коронавирусот, откажан е саемот за автомобили во Женева, објавија швајцарските медиуми.Голем број други јавни настани низ ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја чест за идејата! Со ваква хуманост не се среќаваме секојдневно!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: