Македонските домаќинства плаќаат најевтина струја во Европа

Според последните статистички податоци цената на струјата во Македонија е најниска во Европа. Европските статистичари анализираат дека цената на електричната ...
| | веќе видена | слични

Малата Искра која е голем јунак и борец, ја напушти болницата и конечно е дома. По 53 дена престој на Одделот за неонатална интензивна нега во болницата ...
| | веќе видена | слични

Имате мислење за многу работи и едноставно не знаете како да го задржите мислењето за себе. Го кажувате она што го мислите и го мислите она што го кажувате. ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на тоа каков човек сте и што правите во животот – вие сте сакани. Без оглед на вашето минато, вашите грешки и погрешни избори – вие сте сакани. Без ...
| | веќе видена | слични

Ова е личност која постојано сонува, личност која секогаш знае да го извлече најдоброто од секоја ситуација. Тие знаат како да направат и обична зашеќерена ...
| | веќе видена | слични

Научете да се почитувате себеси такашто ќе отфрлите сѐ што ја гази вашата вредност, секој ја намалува вашата вредност и се игра со вас како да сте некаква ...
| | веќе видена | слични

Дека времето се менува од година на година покажуваат многу работи, а луѓето сетоа тоа го чувствуваат на свој грб. Обично повозразните често знаат да направат ...
| | веќе видена | слични

Веќе зачекоруваме во месец јуни. Сите веќе ги прават подготовките за летните одмор. Почнувајчи од барање на дестинација, резервации, летен шопинг, па се до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Експертски тим на ВМРО-ДПМНЕ ја анализира ситуацијата со носењето на законите за јавно обвинителство и за Советот за јавни обвинители по што ќе излезе со ...
сите 880 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 420 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските домаќинства плаќаат најевтина струја во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: