“Овде и тишината доаѓа да се одмори”- велат туристите за Преспа

Восхитен од природните убавини што ги нуди Преспа, еден посетител, пред години своето задоволство од престојот покрај Преспанското Езеро го изрази токму со ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на тоа каков човек сте и што правите во животот – вие сте сакани. Без оглед на вашето минато, вашите грешки и погрешни избори – вие сте сакани. Без ...
| | веќе видена | слични

Ова е личност која постојано сонува, личност која секогаш знае да го извлече најдоброто од секоја ситуација. Тие знаат како да направат и обична зашеќерена ...
| | веќе видена | слични

Научете да се почитувате себеси такашто ќе отфрлите сѐ што ја гази вашата вредност, секој ја намалува вашата вредност и се игра со вас како да сте некаква ...
| | веќе видена | слични

Дека времето се менува од година на година покажуваат многу работи, а луѓето сетоа тоа го чувствуваат на свој грб. Обично повозразните често знаат да направат ...
| | веќе видена | слични

Веќе зачекоруваме во месец јуни. Сите веќе ги прават подготовките за летните одмор. Почнувајчи од барање на дестинација, резервации, летен шопинг, па се до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот шампион Вардар пред точно две години стана европски првак во ракомет. Во неверојатна драма во „Ланксес арената“ го совлада ПСЖ со 23-24 (12-11) и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Овде и тишината доаѓа да се одмори”- велат туристите за Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: