Прекрасна е слободата кога човек ќе каже: ДА, ТОА СУМ ЈАС!


Веќе зачекоруваме во месец јуни. Сите веќе ги прават подготовките за летните одмор. Почнувајчи од барање на дестинација, резервации, летен шопинг, па се до ...
| | веќе видена | слични

Ајде сите заедно да ги пречекаме Вардар. Се организираат бесплатни превози за до Аеродром Петровец каде првично ќе се појават нашите ракометари шампиони, а ...
| | веќе видена | слични

ВТОР ПАТ во последните три сезони Вардар е европски ракометен шампион. Македонскиот гигант го сруши Веспрем 27:24 во финалето на Лигата на шампионите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 285 | | | веќе видена

Законот за патни исправи утврдува колкава е важноста на секоја исправа и со одлука на Влада не може да се промени законскиот текст, посочи денеска премиерот ...
сите 188 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 179 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекрасна е слободата кога човек ќе каже: ДА, ТОА СУМ ЈАС!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: