Две лица потешко повредени во судир на автомобил и мотор во Росоман

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне на ул.„Пролетерска“ во село Росоман меѓу патничко возило „мицубиши пајеро“ ...
| | веќе видена | слични

– Најважно од сé е што мотоциклистот и јас сме добри. Цело време бев со него, пуштен е од болница, добро се чувствува. Јас немам повреди. Надлежните органи ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, попладнево е повреден во сообраќајна несреќа која се случила на крстосницата кај Собранието и Градската ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Ако се утврди моја вина ќе сносам одговорност, вели заменик-министерот за култура Владимир Лазовски, по денешната сообраќајната незгода помеѓу неговото ...
| | веќе видена | слични

Мотоциклист денеска на пладне удрил во возилото на заменикот-министер за култура, актерот Владимир Лазовски. Според фесјбук постот на Лазовски „мотоциклистот ...
| | веќе видена | слични

Вакцинирањето на децата, само по себе, веќе не е доволно кога станува збор за спречување на ширењето на сипаниците, пренесува „Економист“. Пред вакцините да ...
| | веќе видена | слични

Службено возило на Министерството за култура направило тежок сообраќаен прекршок денеска пред Собранието, вртејќи полукружно на булеварот преку две полни линии ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 261 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 152 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите со критики од ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица потешко повредени во судир на автомобил и мотор во Росоман

Од:
До кого (е-маил):
Порака: