Седум ученици повредени во сообраќајка кај Попова Шапка

16 копии

Мотоциклист е повреден во сообраќајна несреќа што се случи попладнево на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски” во Скопје. Како што ...
| | веќе видена | слични

Службено возило на Министерството за култура направило тежок сообраќаен прекршок денеска пред Собранието, вртејќи полукружно на булеварот преку две полни линии ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 203 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 75 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 329 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 461 лица сомнителни и ...
сите 355 | | | веќе видена

Содржината во македонските учебници по историја за средновековниот период и раноосманлискиот период ќе биде тема на 11. средба на македонско-бугарската ...
сите 151 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
сите 442 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум ученици повредени во сообраќајка кај Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: