Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

3 копии
3 копии
2 копии

Двајца моторциклисти од Скопје и од Велес биле повредени во две сообраќајни несреќи, информираше МВР. Според полицијата, првата несреќа се случила вчера околу ...
| | веќе видена | слични

Околу 03.30 часот во Велес на улицата Васил Ѓоргов се случила страшна несреќа кога 26-годишниот М.Ј од Велес управувајќи мотоцикл „пијаџо беверли“ се излизгал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 01.06.2019 околу 23,30 часот на Регионалниот пат Р-1312 (Велес – Извор) З. П. (30) од Скопје управувајќи мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични

Трагична сообраќајна несреќа се случила утринава на стариот пат од село Стајковци кон Смилковци. Во сообраќајката загинало едно 20-годишно момче, а биле ...
| | веќе видена | слични

Починатиот дваесет годишник кој управувал со моторното возило ,,опел зафира“ со скопски регистерски ознаки , удрил во бетонски столб. Од здобиените повреди ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Три часа чекавме болна жена во критична состојба приклучена на кислород да биде примена на лекување во охридското инфективно одделение ,не излегоа да ја ...
сите 150 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 409 | | | веќе видена

Скоро сите регионални медиуми денеска пренесоа дека македонското знаме е подигнато во седиштето на НАТО во Брисел. „Северна Македонија ги користи механизмите ...
сите 243 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 331 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, на денешната прес конференција, потврди дека 8 медицински лица и двајца пациенти од институтот за физикална медицина и ...
сите 289 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: