Пендаровски од Струга: На 21 април да дадеме силна поддршка за концептот што обезбедува едно општество за сите


- Вашата  општината  е  држава во мало, има долга традиција  на живење на различни вери, етнички заедници,  но соживотот бил секогаш по мерка и за мерка. И во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателотна СДСМ, Зоран Заев и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, од Прилеп испратија пораки дека е неопходно вториот круг од претседателските ...
| | веќе видена | слични

Повикувам на политичка и професионална одговорност на секој кој го узурпирал правото на граѓаните.Ќе има ред и поредок, изборите да бидат успешни, имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии
3 копии

„Бројката на невработеност е 19.4 %. Платите растат и ќе продолжат да растат. Бргу ќе дојде време кога граѓаните ќе можат да бираат работа и да напредуваат во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Македонија, Зоран Заев од вечерашната трибина во Прилеп во поддршка на Стево Пендаровски изјави дека треба да се даде поддршка на концептот кој ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на трибина со младите истакна дека верува во нив и е убеден дека на 5 мај ќе знаат да го направат ...
| | веќе видена | слични

– Младите препознаа дека кандидатката која остана во вториот круг, нуди враќање на режимот кој ги подели луѓето на патриоти и предавници, кој го организираше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повик за успешни избори и масовна излезност на изборите во недела 21.април, кога охриѓани избираат и претседател на државата и градоначалник и на избор Заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува умерен североисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал ...
сите 313 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски од Струга: На 21 април да дадеме силна поддршка за концептот што обезбедува едно општество за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: