И пред две години го имав истиот имот, тогаш беше одбиено барањето за притвор, кажа Мијалков во жалбата пред Апелација

Сите осудени во „Титаник 2“ на СЈО, вклучувајќи ги притворените Сашо Мијалков и Бедредин Ибраими, поднеле жалби до Апелациониот суд против мерките за ...
| | веќе видена | слични

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК, се „ослободи“ од првиот куќен притвор откако Врховниот суд му го укина со решение за случлајот „Империја“. Засега ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Врховниот суд на 27 март 2019 година донел решение по жалбата на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, за предметот „Империја“ и му го укина куќниот притвор. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според образложението на највисокиот суд, решението е донесено согласно начелното правно мислење утврдено на општата седница на овој суд одржана на 30 јануари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција Тера телевизија го праша министерот за здравство Венко Филипче каква е подготвеноста на Клиниката во Битола ( кадровски и со ...
сите 771 | | | веќе видена

Северна Македонија утре за прв пат ќе учествува на состанокот на НАТО како полноправна членка како другите 29 земји во Алијансата. Поради состојбата со ...
сите 62 | | | веќе видена

Концептот за одложување на кредитите е добар, и тоа е помошта што треба на граѓаните и на фирмите да им ја понудиме во овој момент. Тоа е помош од државата, ...
сите 550 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 295 | | | веќе видена

Сите пациенти кои се детектираат како позитивни на тестовите на анти тела кои ги прави Систина, задолжително треба да направат тест за присуство на вирусот во ...
сите 180 | | | веќе видена

Кочанската полиција поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против лице од Кочани кое на социјалните мрежи проширило лажна вест дека е ...
сите 114 | | | веќе видена

Министерката за финансии Нина Ангеловска кажа дека граѓаните ќе си ги добијат парите од фискалните сметки што ги скенирале во рамки на проектот „Мој ДДВ“, ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И пред две години го имав истиот имот, тогаш беше одбиено барањето за притвор, кажа Мијалков во жалбата пред Апелација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: