Таткото на Моисе Кин го потсети Јуве

Јувентус на гостувањето кај Каљари стигна до нова победа, „старата дама“ славеше рутински со 2:0. За Јувентус ова беше 26 победа во 30-тиот првенствен ...
| | веќе видена | слични

Талентираниот напаѓач на „старата дама", Моизе Кин постигна уште еден погодок, вечерва против Каљари ја запечати победата од 0-2, но неговата прослава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И без Кристијано Роналдо, Пауло Дибала, Леонардо Спинацола, Андреа Барѕаљи, Хуан Квадрадо, Даглас Кошта и грипосаниот Марио Манџукиќ, Јувентус ја забележа 26. ...
| | веќе видена | слични

Јувентус со 0-2 славеше на гостувањето во Сардинија, младиот Моисе Кин ја осигура победата по што настанаа немили сцени, напаѓачот беше расистички навредуван. ...
| | веќе видена | слични

Јувентус долго време се мачеше против Емполи но на крајот стигна до минимална победа од 1-0 благодарејќи на новата млада ѕвезда Моизе Кин, кој погоди само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 358 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 645 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 270 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 253 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таткото на Моисе Кин го потсети Јуве

Од:
До кого (е-маил):
Порака: