Јуве се мачеше со Емполи, па помошта дојде од клупата

Масимилијано Алегри денеска ја одржа стандардната прес-конференција пред дерби дуелот во Серија А, но наместо да говори за пресметката со Милан, ситуацијата на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо ја санираше повредата на бутниот мускул и ќе биде во составот на Јувентус за дуелот против Ајакс во Амстердам на 10 април, соопштува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуве се мачеше со Емполи, па помошта дојде од клупата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: