Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група


Министерот за внатрешни работи на Венецуела изјави дека властите го уапсиле Роберто Мареро, шеф на канцеларијата на опозицискиот лидер Хуан Гваидо. Тој е ...
| | веќе видена | слични

Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо доби забрана да врши јавна функција во наредните 15 години, најмногу што предвидува законот во земјата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо вршење на јавна функција во следните 15 години, соопштил ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 2014 членови на елитата и властите во земјата испрале повеќе од една милијарда американски долари од венецуелската државна нафтена компанија. Тие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на парламентот на Венецуела и самопрогласен привремен претседател на државата, Хуан Гуаидо ја отфрли одлуката за негова смена од позицијата прв ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четири отсто од населението на Венецуела кое е речиси 7 милиони, имаат потреба од хуманитарна помош, а неухранетоста и болестите се зголемуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 366 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

По победата на Конзервативната партија на Борис Џонсон на изборите, таа ја опиша едногодишната временска рамка за постигнување пост Брегзит договор со Велика ...
сите 201 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: