Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата да се занимава со политика во следните 15 години, Гуадио оваа одлука ја нарече неуставна


Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо вршење на јавна функција во следните 15 години, соопштил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соединетите Американски Држави се подготвени да одговорат на присуството на руските војници во Венецуела, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД побара од Советот за безбедност на Обединетите нации да одржи средба следната недела на која ќе се дискутира за хуманитарната криза во Венецуела. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колумна на лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо Њузвик Мојот имунитет беше одземен од страна на венецуелското нелегитимно Уставно собрание. Но не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, ја стави војската во сосатојба на готовност по обелоденувањето на заговор на опозицијата за атентат врз него, и ги ...
| | веќе видена | слични

Венецуеланскиот претседател тврди дека Американците употребуваат разни оружја во обидот да го симнат од власт и на негово место да го постават самопрогласениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Венецуела во изјавата за руската агенција „Интерфакс” не ја исклучи можноста дека повеќе членови на рускиот воен ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата да се занимава со политика во следните 15 години, Гуадио оваа одлука ја нарече неуставна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: