Забрана за вршење на јавна функција на Гуаидо


4 копии

Соединетите Американски Држави се подготвени да одговорат на присуството на руските војници во Венецуела, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД побара од Советот за безбедност на Обединетите нации да одржи средба следната недела на која ќе се дискутира за хуманитарната криза во Венецуела. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колумна на лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо Њузвик Мојот имунитет беше одземен од страна на венецуелското нелегитимно Уставно собрание. Но не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, ја стави војската во сосатојба на готовност по обелоденувањето на заговор на опозицијата за атентат врз него, и ги ...
| | веќе видена | слични

Венецуеланскиот претседател тврди дека Американците употребуваат разни оружја во обидот да го симнат од власт и на негово место да го постават самопрогласениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Венецуела во изјавата за руската агенција „Интерфакс” не ја исклучи можноста дека повеќе членови на рускиот воен ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 126 | | | веќе видена

Потпретседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија Габриела Кулебанова, на седница на Советот на претседатели истакна повеќе клучни информации во ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Забрана за вршење на јавна функција на Гуаидо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: