Германската влада одбива да го акредитира пратеникот на Гуаидо како амбасадор


Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соединетите Американски Држави се подготвени да одговорат на присуството на руските војници во Венецуела, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД побара од Советот за безбедност на Обединетите нации да одржи средба следната недела на која ќе се дискутира за хуманитарната криза во Венецуела. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колумна на лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо Њузвик Мојот имунитет беше одземен од страна на венецуелското нелегитимно Уставно собрание. Но не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, ја стави војската во сосатојба на готовност по обелоденувањето на заговор на опозицијата за атентат врз него, и ги ...
| | веќе видена | слични

Венецуеланскиот претседател тврди дека Американците употребуваат разни оружја во обидот да го симнат од власт и на негово место да го постават самопрогласениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерот за надворешни работи на Венецуела во изјавата за руската агенција „Интерфакс” не ја исклучи можноста дека повеќе членови на рускиот воен ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 318 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Наќе ЧУЛЕВ Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се ...
сите 51 | | | веќе видена

Шведска влезе без бодови во главната рунда на Европското првенство на кое е еден од домаќините, а иако сите се надеваа дека ќе имаат лесна задача за први ...
сите 173 | | | веќе видена

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската влада одбива да го акредитира пратеникот на Гуаидо како амбасадор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: