Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група


Министерот за внатрешни работи на Венецуела изјави дека властите го уапсиле Роберто Мареро, шеф на канцеларијата на опозицискиот лидер Хуан Гваидо. Тој е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо доби забрана да врши јавна функција во наредните 15 години, најмногу што предвидува законот во земјата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо вршење на јавна функција во следните 15 години, соопштил ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 2014 членови на елитата и властите во земјата испрале повеќе од една милијарда американски долари од венецуелската државна нафтена компанија. Тие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на парламентот на Венецуела и самопрогласен привремен претседател на државата, Хуан Гуаидо ја отфрли одлуката за негова смена од позицијата прв ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четири отсто од населението на Венецуела кое е речиси 7 милиони, имаат потреба од хуманитарна помош, а неухранетоста и болестите се зголемуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 234 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: