Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група


Министерот за внатрешни работи на Венецуела изјави дека властите го уапсиле Роберто Мареро, шеф на канцеларијата на опозицискиот лидер Хуан Гваидо. Тој е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозицијата во Венецуела Хуан Гуаидо доби забрана да врши јавна функција во наредните 15 години, најмногу што предвидува законот во земјата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро му забрани на лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо вршење на јавна функција во следните 15 години, соопштил ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 2014 членови на елитата и властите во земјата испрале повеќе од една милијарда американски долари од венецуелската државна нафтена компанија. Тие ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на парламентот на Венецуела и самопрогласен привремен претседател на државата, Хуан Гуаидо ја отфрли одлуката за негова смена од позицијата прв ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и четири отсто од населението на Венецуела кое е речиси 7 милиони, имаат потреба од хуманитарна помош, а неухранетоста и болестите се зголемуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 807 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 307 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 95 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и напаѓачот на Барселона, ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсениот помошник на Гваидо обвинет за формирање терористичка група

Од:
До кого (е-маил):
Порака: