Тимоние: Париз посакува брза ратификација на Пристапниот протокол за НАТО


Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние во интервју за вели дека Париз посакува брза ратификација на Пристапниот протокол за НАТО, а успех би било ако се ...
| | веќе видена | слични

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов. Како што информираат од одделението за односи со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, оствари средба со премиерот на Република Бугарија, Бојко Борисов.На средбата, ...
| | веќе видена | слични

Откако Грција го ратификуваше Преспанскиот договор и протоколот за членство на Македонија во НАТО со минимално мнозинство во Парламентот, без поддршка од ...
| | веќе видена | слични

На средбата, двајцата соговорници го изразија задоволството за ратификацијата на Протоколот за НАТО во Бугарскиот парламент. Нагласена  е одличната соработка ...
| | веќе видена | слични

Парламентот на Република Бугарија денеска го ратификува Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. За ратификацијата гласаа 140 пратеници, ...
| | веќе видена | слични

Со 140 гласови „за“, без „воздржани“ и „против“, бугарскиот парламент го ратификуваше протоколот за членство на Македонија во НАТО. Едногласно и без двоумење ...
| | веќе видена | слични

Денеска, Собранието на Република Бугарија, едногласно со 139 гласа „за“, го ратификуваше Протоколот на Северноатлантскиот сојуз за членство на Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе ги почитуваме препораките на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците преку создавање капацитети, со цел имплементирањето на двојазичноста ...
сите 213 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 379 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн истакна дека има прашања кои мора да бидат поставени и одговорени по ерупцијата на вулканот на Белиот остров, што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: Париз посакува брза ратификација на Пристапниот протокол за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: