А1 престана да емитува програма

Скопје – Згасна А1 телевизија. По 18 години емитување на програма сношти телевизијата прекина со зрачење во етерот. „Со решение донесено од Основниот Суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По 18 години А1 од синоќа повеќе не зрачи во етерот. Агенцијата за електронски комуникации ја одзеде френкфенцијата на телевизијата која од пред пет дена е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Агенцијата за електронски комунакации Роберт Ордановски, до дневникот на Сител телевизија истакна дека фреквенциите на А1 се законски одземени. ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од 18 години постоење, од саботата, најстарата приватна телевизија во државава престана да емитува програма. Одлуката за „гаснење“ на А1 телевизија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 445 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 543 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 236 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 255 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А1 престана да емитува програма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: