Меси и Бускетс не играат против Севилја, шанса за Боатенг да дебитира


Ернесто Валверде одлучи да ги одмори Лионел Меси и Серхио Бускетс во пресрет на првиот дуел од четвртфиналето против Севилја во Купот на Кралот. Во составот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фаворитите ги освоија планираните бодови, Атлетико Мадрид со 2-0 го победи Хетафе, а Севиља му даде дури пет голови на Леванте. Шпанија Атлетико Мадрид ја ...
| | веќе видена | слични

Барселона беше поразена во шпанскиот куп од Севиља со резултат 2:0 во првиот натпревар. Играчите на каталонскиот гигант беа непрепознатливи на теренот во ...
| | веќе видена | слични

Ернесто Валверде одново се најде на мета на дел од навивачите на Барселона и на шпанската јавност по поразот од Севилја со 2-0 во првиот меч во Купот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Севиља на свој терен го декласираа Леванте со убедливи 5:0 во рамките од 21-то коло во шпанската Ла Лига. Севиља одигра одличен натпревар пред ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Севилја имаше фантастично второ полувреме против тимот од Валенсија, Леванте, каде настапува македонскиот репрезентативец Енис Барди. Играчите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 506 | | | веќе видена

Блискиот соработник и пријател на Амди Бајрам, Аднан Мемед преку Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на погребната поворка на Амди Бајрам која ќе тргне ...
сите 195 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Пораките кои претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги испрати во вчерашниот говор, одржан по повод празникот 23 Октомври, треба да бидат водечка мисла ...
сите 304 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси и Бускетс не играат против Севилја, шанса за Боатенг да дебитира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: