Изминатите години расте бројката на невакцинирани деца против МРП во гостиварско


Родителите на подрачјето на Гостивар се почесто избегнуваат да ги вакцинираат своите деца со МРП вакцина против морбили, рубеола и паротит. Во текот на ...
| | веќе видена | слични

Нови девет случаи на морбили, шест од нив се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести, а останатите тројца се со амбулантски третман. Епидемијата се ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Шест лица заболени од морбили се примени вчера на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, а уште тројца се амбулантски прегледани со јасна ...
| | веќе видена | слични

Шест нови заболени од мали сипаници вчера се примени на Клиниката за инфективни болести, а тројца се амбулантски прегледани, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Универзитетски клиники во Клиничкиот центар во Скопје добиле укажување од Министерството за здравство во текот на денешниот ден да ги свикаат своите комисии за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По прогласена епидемија на морбили, се забранија посети на Детската клиника. За упатените оваа мерка е задоцнета и нелогична. Остануваат и уште многу дилеми ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство соопшти дека денеска до 13:00 часот се вакцинирани 24 деца или досега вкупно 4.328 деца со МРП вакцини. Моментно на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 187 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 329 | | | веќе видена

Северна Македонија вчеравечер доби речиси неподелена поддршка од најголемите политички групации во Европскиот парламент за почеток на преговорите со ЕУ. Повеќе ...
сите 553 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 475 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатите години расте бројката на невакцинирани деца против МРП во гостиварско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: