Комплетно тонење на „жолтата подморница“, Хетафе го победи Вилјареал (Видео)


Вилјареал само си ги зголеми маките со нов пораз од Хетафе, вечерва со 1:2, иако имаа шанса за реми. Во финишот на мечот Екамби промаши удар од белата точка, ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Стуани игра фантастично добро во дресот на Џирона, а вчера најверојатно го постигна и најубавиот гол откако е дел од каталонскиот состав. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кристијан Стуани во саботата против Алавес во 12’ минута постигна преубав гол од отсвртување и покажа дека шутот со глава не му е единствена предност во ...
| | веќе видена | слични

Иако се минати само 10-тина дена во новата 2019 година, од шпанската Примера изминатава вечер ни пристигна прв и исклучително сериозен кандидат за голманска ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 243 | | | веќе видена

Купија службени автомобили за 8 милиони евра, а ја судат Јанкулоска за набавка на само едно возило кое сега го вози Заев. Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 105 | | | веќе видена

Ванчо Ѓоргиев, член на мешовитата комисија со Бугарија во интервју за Алфа вечерва изјави дека револуционерот Гоце Делчев не е единственото прашање кое и пречи ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплетно тонење на „жолтата подморница“, Хетафе го победи Вилјареал (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: