Хетафе победи во Вилјареал, Џирона и Алавес освоија по бод (Видео)

Кристијан Стуани игра фантастично добро во дресот на Џирона, а вчера најверојатно го постигна и најубавиот гол откако е дел од каталонскиот состав. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кристијан Стуани во саботата против Алавес во 12’ минута постигна преубав гол од отсвртување и покажа дека шутот со глава не му е единствена предност во ...
| | веќе видена | слични

Иако се минати само 10-тина дена во новата 2019 година, од шпанската Примера изминатава вечер ни пристигна прв и исклучително сериозен кандидат за голманска ...
| | веќе видена | слични

Останато

По договорот за предвремени парламентарни избори на 12 април 2020 година – останува неизвесно прашањето – ќе се отвори ли барањето на помалите политички партии ...
сите 510 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата. Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил ...
сите 272 | | | веќе видена

Изборот кој падна на 12 април да биде денот за организирање на предвремени парламентарни избори и не е така случаен оценуваат дел од аналитичарите. Велат ...
сите 110 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хетафе победи во Вилјареал, Џирона и Алавес освоија по бод (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: